גל-כחול-סולידי.png
podcast.png

'מִבִּפְנִים' הוא פודקאסט בגרסת Limited Edition שמטרתו להנגיש לכמה שיותר ארגונים ידע וניסיון מצטבר על קהילות פנים-ארגוניות, כדי שיוכלו להקים קהילה, לחבר עובדים ולהזיז דברים גדולים יחד.

מוזמנים לצלול לתוך עולם הקהילות הארגוניות,
להכיר מגוון סוגי קהילות, ולשמוע ממובילות קהילות בפועל/מובילות מהלכים פנים ארגוניים - איך עושים את זה באמת ומשפיעים גם על העובדים וגם על הביזנס.

 
 
 
chen-079-Edit.jpg

פרק 1

קהילת הנשים הטכנולוגיות ב-HP ISRAEL

אורחת: חן כהן, מנהלת פיתוח ארגוני 

 
 
 

עד לפני שנה לא הייתה ל-HP קהילת נשים טכנולוגיות בישראל.
כשהגיעה הבשלות להקים אחת כזו – הם עצרו לחשוב איך הכי כדאי לגרום לזה לקרות כשלבסוף החליטו להקים "כח קומנדו" פנימי שיניע את התהליך מבפנים ויקפיץ את הקהילה משמעותית.

כח הקומנדו הורכב מ-20 נשים טכנולוגיות שלמדו איך לספר את הסיפור האישי שלהן כנשים בארגון. הן למדו סטוריטלינג, עמידה מול קהל, איך לזקק מסר ובסוף אפילו עמדו מול אולם מלא עובדים, עובדות ובני משפחה, כדי לספר בהרצאת טד קצרה על הדרך שלהן, האתגרים, הכשלונות וההצלחות.

 

כשהמחזור הראשון הסתיים הם עברו לשלב הבא – הקמה של קהילת WIN: קהילת הנשים של HP.
הקהילה מובלת ע"י כמה ממשתתפות הקורס, עם הצוות הארגוני, ויחד הן משפיעות מידי יום על נשים בתוך החברה ודואגות להנגיש להן הזדמנויות שיאיצו את ההתפתחות המקצועית שלהן.

חן סיפרה לי על תהליך ההקמה, האתגרים, על הרתימה של מחזיקי העניין בארגון, על איך מודדים את ההצלחה ואפילו איך כל התהליך השפיע על הבחירה של הבת שלה בלימודי קוד.

 
 

אפשר להאזין בכל האפליקציות וגם כאן > 

 
 
 

פרק 2

כשהארגון מבין את הכוח של קהילות

אורחת: חן מירון, מנהלת קהילות פנים וחוץ ב-KPMG

 
 
 
 

הכל התחיל מצורך ארגוני: KPMG – אחת מארבע הפירמות הגדולות בעולם לראיית חשבון וייעוץ עסקי – הבינה שמתמחים שעוזבים את הפירמה באופן טבעי כדי להשתלב במשק הם גם שגרירים שמשפיעים על מיתוג המעסיק שלה, גם לקוחות פוטנציאליים וגם כתובת לסטודנטים ששוקלים לבחור בפירמה בבוא היום כמקום התמחות.

המסקנה: צריך לשמור על קשר טוב ומצמיח עם הבוגרים.

הדרך: קהילה.

חן מירון, מובילת קהילות פנים וחוץ ב-KPMG, הקימה את קהילת הבוגרים עם שותפים ארגוניים רבים (חשוב!), ומייד כשזו הוכיחה את עצמה הוקמו לא פחות מ-10 קהילות סטודנטים כדי לענות לצורך אחר: איתור וגיוס טאלנטים. את הקהילות האלה מובילים 30 עובדים בפירמה, שנהפכו גם הם (ניחשתם נכון) לקהילת ה-Leaders.

ואז הארגון התאהב בקונספט: בפעם הבאה שהתעורר אתגר מקצועי, חן כבר קיבלה טלפון שביקש ממנה לבוא ולהקים קהילה שתקדם את הנושא. כי כשהתוצאות בשטח מדברות, מגיעה ההכרה: קהילות מניעות שינוי ויכולות לתמוך כמעט בכל תהליך פנים ארגוני.

בפרק השני של "מבפנים" מספרת חן על הדרך שלה:

  • איזה מחקר שטח כדאי לעשות לפני שמתחילים

  • איך היא משיגה ניצחונות קטנים כדי לקבל תמיכה ותקציבים לטיפוח הקהילה

  • איך לחבר בין הצורך של חברי הקהילה והצורך של הפירמה ולא לשכוח לרגע אף אחד מהם

  • איך לרתום עובדים שיקבלו על עצמם תפקיד נוסף ואיזה ערך זה יכול לתת להם

  • איך מודדים הצלחה

  • ואיך כל קהילה שמוקמת משפיעה על העובדים בפירמה ועל הקשר שלהם אליה.

 

מוזמנים ומוזמנות לפרק שייתן לכם זווית חדשה, מקיפה ופרקטית על קהילות ועל כמה הן צורך ארגוני מהותי בכל תהליך פנימי שרוצים לקדם.

 
 
 

אפשר להאזין בכל האפליקציות וגם כאן > 

 
 
hen meron.jpg
 
0015_NEL2348-.jpg

פרק 3

קהילת 'מועדון ה-5 בבוקר' במיקרוסופט

אורחת: שני ברקוביץ, Engagement Marketing Manager

 
 
 
 
 

השעה 5 בבוקר. קבוצה של עובדי מיקרוסופט מתעוררים בביתם ועולים לאונליין לשעה של כושר, פעילות מחשבתית והשראה. וכן, הם יוצאים מהפוך מרצונם החופשי. 

 

לקהילה הזו קוראים 'מועדון החמש בבוקר' (בהשראת רובין שארמה) ובדצמבר האחרון כ-80 עובדי החברה לקחו על עצמם את האתגר למשך 42 יום.

 

שני ברקוביץ, הוגת ומובילת הקהילה, קיבלה את הרעיון לצאת עם 'מועדון ה-5' כשחברה פנתה אליה וביקשה טיפים שיעזרו לה להטמיע את הגישה בחיים האישיים שלה. לא היו לה טיפים לתת לה (והאמת שזה נשמע לה דיי סיוט) אבל היא הבינה שיש כאן משהו גדול יותר שיכול להשפיע על הרבה עובדים, ושהדרך הכי טובה לצלוח אתגר כזה – היא קהילה.

 

שני מספרת בפרק על הסיבות של מיקרוסופט להשקיע בקהילה כזו, שמתקיימת מחוץ לשעות העבודה ואינה קשורה לתחום המקצועי.
דיברנו על מבנה התוכנית, על תהליך ההרשמה והמיונים מתוך כל הנרשמים, על התכנים שקיבלו ואיך נבחרה הפלטפורמה בה התקיימה התקשורת השוטפת.

 

דיברנו גם על מאחורי הקלעים של בנית הקהילה: איך מחליטים כמה אנשים יהיו בה, על מה הכי חשוב להקפיד בשבוע הראשון, מה המדדים להצלחה ואיך כל זה השפיע גם על הביזנס.

 

בואו להכיר גישה רעננה לחיבור עובדים בעידן של עבודה מרחוק ושחיקת מסכים, ואפילו להקשיב לחוויה מהצד שלהם.

 

אפשר להאזין בכל האפליקציות וגם כאן >