חיפוש

3 תובנות על אתגרים בהקמת קהילות פנים ארגוניות

יש הבדל מהותי בין להוביל קהילה Hands on או לייעץ / לבנות לה אסטרטגיה. מהרגע בו הקמתי את העסק שלי התעקשתי על הובלה במקביל לתהליכים נקודתיים וחד פעמיים. גם כדי לשמור על עצמי מעודכנת במה שקורה בתעשייה, וגם כדי לאתגר את עצמי כל פעם באתגר חיבורים חדש שמשתנה מארגון לארגון. כזה שאפשר להרגיש על בשרך רק כשאת חלק ממנו.

בעודי כותבת מצגת למובילי קהילות פנים ארגוניות קפצו לי לראש 3 טיפים שקשורים לאתגרים כאלה שחוויתי בעצמי. מוזמנים ללמוד דרך הלמידה האישית שלי.


טיפ #1 - להבדיל בין סיבת הצטרפות וסיבת הישארות אנשים מצטרפים לקהילה מסיבה מסוימת אבל נשארים בה לאורך זמן מסיבות אחרות לגמרי. כשאני חושבת על זה עולה לי אסוציאציה לחברות שמשקיעות במיתוג מעסיק בתקשור של פינת הקפה וימי הכיף אבל לא מצליחות לשמר את העובדים לאורך זמן כי להציע תנאים מפנקים זה ממש לא מספיק. התפקיד שלי כמובילה הוא להבין איך לתקשר את מהות הקהילה בהתחלה, בשלב החשיפה, ומה להגיד בהמשך כדי לשמר את החברים בה לאורך זמן.


טיפ #2 - להבין מי הם בעלי העניין של הקהילה עוד בשלב ההקמה מיפוי בעלי עניין הוא אחד התהליכים המשמעותיים בכל הקמה של קהילה פנים ארגונית, בין אם מוביל אותה מתנדב או מישהו שזה תפקידו בשכר. המיפוי עוזר לנו לגלות מראש מי הם בעלי התפקידים שצריך לתת להם דין וחשבון בעניין הפעילות, במיוחד אם היא משפיעה עליהם ישירות, ולדאוג לרתום אותם עוד בשלבי התכנון כך שירגישו שזה כמעט שלהם.


טיפ #3 - לשים על השולחן את האינטרסים האישיים לא מדברים מספיק על מטרות אישיות של מוביל הקהילה שלקח על עצמו את התפקיד, במיוחד אם הוא מתנדב. זה יכול להישמע אינטרסנטי אבל אין לי בעיה עם זה: אינטרסים זה מעולה! וחשוב לדבר עליהם. "מה אתה רוצה להשיג מהתפקיד הזה?" היא אחת השאלות שאני שואלת את המובילים המתנדבים והתשובות מגוונות: התנסות בתפקיד, שליחות אישית, רצון להשפיע או אפילו קבלת קידום. הובלתי עשרות מתנדבים בשנים האחרונות וזה תמיד היה אחד הקריטריונים המשמעותיים בהחלטה אם לקחת את התפקיד ובעיקר להתמיד בו לאורך זמן.


0 צפיות