חיפוש

מה מפחיד אותך בקהילה?

עודכן ב: 24 מאי 2019


לפני יותר משנה יצא לי לדבר עם מנהלת קהילה שהחליטה לאפשר פרסום של פוסטים בקבוצה רק לאחר אישור שלה. שאלתי אותה "מה מפחיד אותך?" והיא מיד אמרה ששום דבר לא מפחיד אותה אלא רק זה שהיא רוצה לשמור על הקבוצה נקייה מפרסומות. זה התקנון והיא רוצה להיות בטוחה שלא יהיו טעויות.

התעקשתי. כי אני קרצייה. ואמרתי לה שתחשוב רגע עמוק יותר. מה זה אומר שהקבוצה תהייה מלאה בפרסומות?

והיא אמרה שזה יראה זול. ולא מקצועי. ואף אחת לא תרצה להכנס לקבוצה. אז שאלתי אותה שוב: "מה מפחיד אותך?" והיא ענתה – " שאני אכשל. שהקהילה שלי לא תצליח".


הנקודה הזו היא בדיוק מה שאת צריכה לשים לב אליו כמנהלת קהילה ולשאול את עצמך כמה שיותר פעמים "למה?":

למה אני לא קובעת אירוע אופליין? למה אני לא מאפשרת פרסום חופשי ביום הפרסום? למה אני מעיפה מהקבוצה אנשים שאני לא מסתדרת איתם? למה אני בוחרת לצרף מודריטור ולא אדמין? למה אני בוחרת שלא לצרף אף אחד לנהל את הקבוצה ביחד איתי?

לכל אחת מהשאלות האלו יש 2 תשובות אפשריות: הראשונה סלחנית ומצופה והשנייה כואבת ועמוקה. וכשאני מנהלת קהילה או עובדת עם מנהלי קהילה, אני תמיד מעדיפה להתמודד עם השנייה. לשאול למה ושוב למה. ושוב. עד שמשהו זז בבטן ומתגלה הדבר העמוק עוד יותר.

אז תגידי רגע, עם יד על הלב – מה מפחיד אותך בקהילה שלך? ** מנוסח בלשון נקבה אבל פונה לחלוטין גם לקהל הגברי שמתמודד עם אותם הדברים בדיוק.

#אתגריםבניהולקהילה #ניהולקהילה #טיפיםלניהולקהילה #מהזהניהולקהילה #אתגריניהול #לנהלקהילה #מנהלתקהילה #טיפיםלמנהלקהילה #טיפיםלקהילה

0 צפיות