הפוסטים שיעשו לך סדר

ויעזרו לחבר אנשים

9 דרכים ליצירת חיבורים שמזיזים הרים


וואו, הגענו למייל האחרון בסדרה ועכשיו אתם מכירים אותי ממש ממש טוב. מה דעתכם על לספר לי גם קצת על עצמכם? ובעיקר לשמוע איך היה לכם – מה לקחתם, האם יישמתם, מה פחות עבד. תכתבו לי, אני מחכה 😊


ועכשיו, כדי לעטוף הכל היטב (באנגלית הכל נשמע יותר טוב), הנה כל הטיפים שיעזרו לכם להתחבר לאנשים.

הדפיסו ושמרו בהישג יד:


1. תראו נוכחות - לכולנו יש אנשים שמעניינים אותנו. שברור לנו שנצליח לצמוח מהחיבור איתם משמעותית. בשביל לגרום לזה לקרות, נצטרך להראות להם שאנחנו קיימים בעדינות, ברגישות ובנאמנות, ועם הזמן גם האישיות העמוסה והעסוקה ביותר תשים לב לקיומנו, ויוכל להתפתח איזה שהוא קשר. זה לוקח זמן, אז הרבה סבלנות והתמדה.

2. תתפסו הזדמנויות - הזדמנויות דורשות מאיתנו לפעמים לשנות מסלול מהר. בלי לתכנן. ואפילו להשקיע כסף! הקסם הוא לדעת מה מעניין אתכם כדי לבחור את ההזדמנויות כשיגיעו (והן מגיעות – תמיד), וללכת בלי לצפות לשום דבר. פשוט לעשות את ה-הכי טוב שלכם כל הזמן ולהיות נוכחים באותו הרגע. מעבר לזה, תזכרו: אתם לא יודעים מאיפה ההזדמנות תגיע. תזכרו לכבד כל מערכת שאתם נמצאים בה כדי שהרושם יהיה תמיד חיובי. כן, גם עם לקוחות.

3. תתכוננו מראש כשצריך - אתם יודעים שאתם הולכים לדבר בפני אנשים חשובים? תתכוננו! גם אם זה אומר לשנן לעצמכם נאום קצר באוטו.

4. תגידו כן - זוכרים את ישיבת הדירקטוריון שהפחידה אותי? לא חשבתי פעמיים ואמרתי כן כשהציעו לי להשתתף. לפעמים זה כל מה שצריך: להגיד כן. אחר כך תשברו את הראש איך לעשות את זה...

5. התנדבו במקומות שמעניינים אתכם - התנדבות זו דרך מעולה להיכנס לתחומים חדשים. במיוחד כשהיא מתחברת לצרכים האישיים שלכם וכשאתם מצליחים לקבל מזה ערך ולתת בחזרה. כמובן, אם זה אפשרי מבחינה כלכלית.

6. אל תתביישו לבקש עזרה - טרמפ, עזרה, פידבק. במיוחד מאנשים שאתם מעריכים ואוהבים. רוב האנשים ישמחו לעזור לכם (אם תדעו לבקש נכון ותוודאו שהם טיפה מכירים אתכם בחזרה) ואולי אפילו תצא מזה חברות נפלאה והזדמנות עסקית יוצאת דופן שבכלל לא תכננתם אותה. ואם עוד לא האזנתם, זה הזמן: האומץ לבקש עזרה.

7. תיקחו יוזמה אישית - לפעמים נצטרך לבנות לעצמנו הזדמנויות. זה ידרוש השקעה, זמן והרבה אופרציה אבל אם זה מספיק חשוב כדי לא לוותר – תעשו את זה.

8. תנו לזמן לעשות את שלו - התקרבות הדרגתית, בטח כשהיא על בסיס מקצועי, היא הדרך הטובה ביותר לייצר חיבור. לעבוד יחד על פרויקט, להפנות לקוחות, להיפגש לפגישת ייעוץ או אפילו ללכת להרצאה ביחד. חיבור מקצועי יכול להיות השלב הראשון שיאפשר לנו להכיר את הצד השני, ואחריו יגיעו שלבים עמוקים יותר (אם תרצו) שיכול לייצר חברות. ככה אנחנו גם מכירות את הצד השני ויודעות אם חשוב לנו להשקיע בחברות.

9. פרגנו בנדיבות ברשתות החברתיות (ובכלל) - הפעילות שלכם ברשת יכולה לקחת אתכם מאוד רחוק, ובלי שתצפו לזה בכלל. תפרגנו לאחרים, תראו נוכחות, תביעו את דעתכם.


זהו. אתם מוכנים. יש לכם את כל מה שאתם צריכים כדי לצאת לדרך וליצור חיבורים טובים, משמעותיים ועמוקים.

מה הצעד הראשון שלכם? :)


תודה שהייתם איתי. שמחתי להיות איתכם!

הדר

195 צפיות

אולי יעניין אותך גם: