הפוסטים שיעשו לך סדר

ויעזרו לחבר אנשים

איך מחברים בין ארגון לקהלים המשפיעים עליו?

אחד התהליכים הראשונים שאני עושה בתהליך הליווי שלי לפיתוח קהילות הוא מיפוי מחזיקי עניין, או במילים יותר פשוטות: מיפוי של כל האנשים החשובים לנו, באים במגע עם הקהילה ורלוונטיים לקיום שלה בצורה כזו או אחרת.


לדוגמא: תסתכלו על העץ שבתמונה. יש הרבה סיבות וגורמים שמשפיעים על הקיום שלו: השמש, כמות המים שיקבל, הסביבה בה הוא נמצא, הדבורים, האדמה, העצים שסביבו ועוד. כשאנחנו מסתכלים על הקיום של העץ כחלק ממערך מורכב ומגוון - אנחנו יכולים לעזור לו לצמוח טוב יותר ולעבוד בשיתוף פעולה עם כל הגורמים השונים.

זו בדיוק המטרה של תהליך המיפוי: להבין מי משפיע על הארגון, איך הוא יכול לתת להם ערך, ולצמוח ביחד.התהליך מורכב משלוש שאלות מרכזיות: 1. מי האנשים הישירים שמושפעים מהקהילה? 2. מי נמצא בשוליים אבל יש סיכוי טוב מאוד שמושפע לא פחות? 3. למי מבין כל האנשים שגיליתי בתהליך יש את ההשפעה הכי גדולה על הקהילה?


שלוש השאלות האלה עוזרות לי להבין איך אני מייצרת תוכנית עבודה עם ערך משותף גם בשביל הקהילה והארגון שמאחוריה, וגם עבור החברים בה.

התהליך הזה רלוונטי במיוחד למובילי קהילות שרוצים להתחיל לעשות שיתופי פעולה: כשעושים את התהליך מגלים את החברות, הגופים והעסקים שרלוונטיים לקהילה שלנו, וזה מאפשר לנו לייצר אליהם פנייה ישירה וברורה שתגדיל את הסיכויים לתחילת עבודה משותפת.


אז אם אתם רוצים לייצר שיתופי פעולה, או להתחיל להבין את האנשים המושפעים מהפעילות שלכם ומשפיעים עליה בחזרה - תתחילו משלוש השאלות האלה או שפשוט תפנו אליי ונעשה את זה ביחד.


70 צפיות

אולי יעניין אותך גם: